Google Türkiye’den kadınlara özel “Biz” hareketi

Google Türkiye, cinsiyet ve fırsat eşitliğine odaklanan “Biz” isimli YouTube projesini tanıttı. Yaptığı üretimle, hayat hikayesiyle ve yarattığı etki ile ülkemizdeki kadınları ele alacak proje, Google Türkiye’nin YouTube kanalında yayınlanacak.

Instagram’dan “Hepsini Gördün” özelliği!

Instagram, “All Caught Up” (Hepsini Gördün) özelliğini kullanıma sundu. Instagram bu özellik ile kullanıcılarını, 48 saat içerisinde feed’lerine yüklenen gönderilere bakıp bakmadığı konusunda uyarıyor.

Messenger’a çeviri özelliği!

Messenger’a çeviri özelliği geliyor. Facebook bu özellik ile yabancı dil bilmeyen kullanıcılarına kolaylık sağlayacak. Bu hamle ile Messenger servisinin sadece mesajlaşma için değil e-ticaret, ödemeler ve oyunlar için de kullanılması hedefleniyor.

Instagram’ın yeni video uygulaması IGTV!

Instagram, yeni uzun format video uygulaması IGTV ile YouTube’a rakip oldu. Normal uygulama ile birlikte işlev gösteren yeni servis, kullanıcıların süresi 1 saate kadar çıkabilen dikey video paylaşmasına ve izlemesine imkân sunuyor. Uygulama şu an için sadece mobil olarak kullanılabiliyor. IGTV’de içerik paylaşan ilk Türk markası ise Kelebek Mobilya oldu.

WhatsApp eski Android cihazlardan desteğini çekiyor!

WhatsApp, eski Android cihazlara desteğin kesileceği tarihi açıkladı. Çok eski cihazlarda dahi çalışan uygulama, Android Gingerbread dönemini 2020 itibariyle sona erdiriyor. Uygulama, desteğin biteceği 2020 yılında tam 10 yaşında olacak. Desteğin kesileceği platformlar; Nokia S40 – 31 Aralık 2018’den sonra, Android 2.3.7 ve daha eski – 1 Şubat 2020’den sonra, iPhone iOS 7 ve daha eski – 1 Şubat 2020’den sonra.